PREHRANSKA DOPOLNILA IN ODOBRENE ZDRAVSTVENE NAVEDBE
Na trgu je veliko prehranskih dopolnil in pogosto človek ne ve, na katere izjave bi se zanesel. Strankam svetujemo, da dobro pregledajo predvsem spletne ponudnike, ki z video vsebinami reklamirajo in ponujajo svoja prehranska dopolnila z zdravstvenimi trditvami, ki pa so lahko tudi protizakonite. In tako so ljudje zmedeni, saj ne vedo katere informacije o prehranskem dopolnilu so prave!
Evropska agencija za varnost hrane (EFSA) preveri vsako znanstveno podprtost posameznih trditev. Cilj je zaščititi končnega potrošnika pred zavajajočimi izjavami in preprečiti zavajanje kupcev. Podpiramo ta pristop, želimo deliti in usmerjati to preglednost z našimi strankami. Nikoli ne pozabite, da prehranska dopolnila niso zdravila, prav tako niso nadomestilo za uravnoteženo in raznovrstno prehrano, ampak so namenjena zgolj podpori zdravega načina življenja.
Na tem mestu vas želimo opozoriti na dve uredbi, ki urejata dovoljene trditve na živilih in prehranskih dopolnilih in sicer:
UREDBA KOMISIJE (EU) št. 432/2012 z dne 16. maja 2012 o seznamu dovoljenih zdravstvenih trditev na živilih, razen trditev, ki se nanašajo na zmanjšanje tveganja za nastanek bolezni ter na razvoj in zdravje otrok
UREDBA O ZDRAVSTVENIH TRDITVAH (EG) št. 1924/2006 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 20. decembra 2006 o prehranskih in zdravstvenih trditvah na živilih. Ta odlok določa, katere trditve so dovoljene glede živila, njegovih sestavin in zdravja. Svetujemo vam, da si pred nakupom v kolikor je to mogoče, informativno preberete zakonodajo.
Želimo veliko zabave ob brskanju in odkrivanju naše široke ponudbe prehranskih dopolnil, zdrave hrane, superživil in izdelkov za nego kože.